Organization Calendar (Whitchurch Stouffville Minor Hockey Association)

PrintOrganization Calendar
<< PrevDec 01, 2019-Dec 21, 2019Next >>
SunMonTueWedThuFriSat
Dec 01Dec 02Dec 03Dec 04Dec 05Dec 06Dec 07
Rep Teams - Minor Atom "AA" - Whitby Silverstick
Rep Teams - Major PeeWee "AE" - CAN/AM Lake Placid Tournament
RosSel - Minor Midget "RS" - Dan Pulham Memorial Tournament
Rep Teams - Minor Midget "AA" - Northumberland Silverstick (9100)
RosSel - Major Peewee "RS" - Bradford Blue and Gold CLassic
RosSel - Junior Midget RS - Pickering Major Midget Madness Tournament
Rep Teams - Major Midget "MD" - Major Midget Madness
Rep Teams - Minor Bantam "AA" - The AA Cup
Rep Teams - Major Bantam "AA" - Paul Coffey International Tournament (5488)
Rep Teams - Minor Atom "AA" - Buffalo AA Cup
Rep Teams - Minor PeeWee "AE" - Halton Memorial Tournament (8963)
Rep Teams - Major Atom "AA" - Newmarket Atom Tournament
Rep Teams - Major PeeWee "AA" - Paul Coffey Invitational (5484)
Rep Teams - Minor PeeWee "AA" - Oshawa Hockeyfest (8944)
Rep Teams
Major PeeWee "AE"
9:30 AM
@ Clarington Toros
'32 Arena [Gold Medal Game]
RosSel
Junior Midget RS
10:30 AM
@ Cal Panthers
RosSel
Minor Midget "RS"
10:45 AM
@ Oakville Flyers
WF-LCC [SF]
Rep Teams
Novice "AA"
11:00 AM-12:00 PM
Practice
Rep Teams
Novice "A"
1:30 PM
@ Orillia Terriers
West Orillia (Blue) [NVA-019a066]
Rep Teams
Minor PeeWee "AA"
3:00 PM-4:30 PM
Practice
RosSel
Minor Midget "RS"
3:15 PM
vs. Waterloo Wolves
WF-LCC [FINALS]
Rep Teams
Minor Midget MD
4:00 PM
@ Richmond Hill Stars
Elvis Stojko [MM-MD19-134]
Rep Teams
Minor Novice Select
4:30 PM-5:30 PM
Practice
Rep Teams
Major Atom "AE"
5:30 PM
vs. Aurora Tigers
Rep Teams
Major Atom "AA"
7:00 PM-8:30 PM
Practice
Rep Teams
Major Bantam AE
8:30 PM-10:00 PM
Practice
RosSel
Major Bantam "RS"
5:00 PM-6:00 PM
Practice
Rep Teams
Novice "A"
5:00 PM-6:00 PM
Don Godfrey training
Rep Teams
Minor Atom "AA"
5:15 PM-6:15 PM
Practice
Rep Teams
Minor Atom "AE"
6:00 PM-7:00 PM
Don Godfrey training
Rep Teams
Minor Bantam "AA"
6:00 PM-7:00 PM
Practice
RosSel
Minor Peewee "RS"
6:30 PM
@ Whitby Wildcats
Rep Teams
Novice "AA"
7:00 PM-8:00 PM
Practice
Rep Teams
Major Bantam "AA"
7:30 PM
@ Aurora Tigers
RosSel
Minor Bantam "RS"
8:00 PM
@ Oshawa
Rep Teams
Minor Midget "AA"
8:00 PM-9:30 PM
Practice
Rep Teams
Major Midget "AA"
8:50 PM
@ Barrie Colts
Holly Rec (Rink 1) [M-AA19-021]
Rep Teams
Major Midget "MD"
9:30 PM-11:00 PM
Practice
Rep Teams
Novice "AA"
5:00 PM-6:00 PM
Practice
Rep Teams
Novice "A"
5:00 PM-6:00 PM
Practice
Rep Teams
Minor Atom "AE"
5:15 PM-6:15 PM
Practice
Rep Teams
Major PeeWee "AA"
6:00 PM-7:30 PM
Practice
Rep Teams
Minor PeeWee "AE"
6:00 PM-7:30 PM
Practice
Rep Teams
Major Atom "AA"
6:15 PM-7:15 PM
Practice
Rep Teams
Minor PeeWee "AA"
7:00 PM
@ Richmond Hill Stars
Elvis Stojko [MP-AA19-049]
Rep Teams
Major Atom "AE"
7:30 PM
vs. Georgina Blaze
Rep Teams
Minor Bantam MD
7:30 PM
vs. Markham Waxers Blue
Rep Teams
Minor Midget "AA"
8:15 PM-9:45 PM
Practice
Rep Teams
Minor Midget MD
9:00 PM
vs. Peterborough Petes
Rep Teams
Minor Bantam MD
5:00 PM-6:00 PM
Total Hockey Skills Training
Rep Teams
Minor Novice Select
5:00 PM-6:00 PM
Practice
Rep Teams
Major Atom "AA"
5:15 PM-6:15 PM
Practice
Rep Teams
Minor PeeWee "AE"
6:00 PM-7:00 PM
Total Hockey Skills Training
RosSel
Minor Bantam "RS"
6:00 PM-7:30 PM
Practice
Rep Teams
Minor PeeWee "AA"
6:15 PM-7:15 PM
Practice
Rep Teams
Major Atom "AE"
6:30 PM
@ Markham Waxers
Centennial [A-AE-19-071]
Rep Teams
Major PeeWee "AE"
7:00 PM-8:00 PM
Total Hockey Skills Training
Rep Teams
Minor Bantam "AA"
7:15 PM-8:15 PM
Practice
Rep Teams
Major PeeWee "AA"
7:30 PM-9:00 PM
Practice
Rep Teams
Major Bantam "AA"
8:00 PM-9:00 PM
Practice
Rep Teams
Major Bantam AE
8:15 PM-9:15 PM
Practice
Rep Teams
Major Midget "MD"
9:00 PM
vs. Markham Waxers
Rep Teams
Novice "A"
5:00 PM-6:00 PM
Practice
Rep Teams
Novice "AA"
6:00 PM
vs. Aurora Tigers
Rep Teams
Major Midget "MD"
6:45 PM
@ Pickering Panthers
Don Beer Arena (Pickering) #2
Rep Teams
Minor Bantam MD
7:00 PM-8:00 PM
Practice
Rep Teams
Major PeeWee "AE"
8:00 PM
vs. King Rebellion
Rep Teams
Minor Midget MD
9:30 PM-11:00 PM
Practice
Rep Teams
Minor Bantam "AA"
9:30 AM
vs. Southtowns Stars
Leisure Rinks
Rep Teams
Minor Atom "AA"
9:30 AM
vs. Flamborough Sabres
Northtown Center at Amherst [1]
Rep Teams
Major Bantam "AA"
10:00 AM
@ Caledon Hawks
Rep Teams
Minor PeeWee "AE"
10:15 AM
@ Newmarket Redmen
Mold C [26]
Rep Teams
Minor PeeWee "AA"
10:45 AM
vs. North Durham Warriors
Delpark Homes Centre (Oshawa) Pad 4 [1]
Rep Teams
Major PeeWee "AA"
11:45 AM
@ Newmarket Redmen
Iceland Arena 1 [PW4]
Rep Teams
Minor Bantam "AA"
1:15 PM
vs. Toronto Royals
Leisure Rinks
RosSel
Junior Midget RS
2:15 PM
@ Kanata Blazers A2
Rep Teams
Minor Atom "AA"
2:45 PM
vs. Hamilton Huskies
Buffalo RiverWorks [2]
Rep Teams
Major Bantam "AA"
3:00 PM
@ Streetsville Tigers
Rep Teams
Minor PeeWee "AA"
3:30 PM
@ Oshawa
Delpark Homes Centre (Oshawa) Pad 1 [2]
Rep Teams
Major PeeWee "AA"
4:30 PM
vs. Mississauga Jets
Westwood 1 [PW9]
Rep Teams
Minor PeeWee "AE"
5:00 PM
vs. Ajax Knights
CAA Royal [61]
Rep Teams
Major Atom "AE"
5:00 PM-6:00 PM
Practice
Rep Teams
Minor Atom "AE"
5:00 PM-6:00 PM
Practice
Rep Teams
Major Midget "MD"
5:15 PM
vs. Brampton 45’s yellow
RosSel
Major Peewee "RS"
5:15 PM-6:15 PM
Practice
Rep Teams
Major Bantam AE
6:00 PM-7:30 PM
Practice
Rep Teams
Major PeeWee "AE"
6:00 PM-7:30 PM
Practice
RosSel
Major Atom "RS"
6:15 PM
vs. Aurora Tigers
Stouffville Arena Pad B [YS19-ATRS-052]
RosSel
Junior Midget RS
6:15 PM
vs. Ajax Knights
Pickering Recreation Complex (Delaney & O`Brien Rinks) [# 2]
RosSel
Minor Peewee "RS"
7:15 PM
vs. Newmarket Redmen
Stouffville Arena Pad B [YS19-PWRS-053]
Rep Teams
Minor Bantam MD
7:30 PM
vs. Newmarket Redmen
RosSel
Major Bantam "RS"
7:30 PM-9:00 PM
Practice
RosSel
Minor Bantam "RS"
8:15 PM
vs. Oshawa
Rep Teams
Minor Midget "AA"
9:00 PM
vs. Aurora Tigers
Rep Teams
Major Midget "AA"
9:00 PM-10:30 PM
Practice
RosSel
Minor Midget "RS"
9:15 PM
vs. Barrie Minor Colts
Stouffville Arena Pad B [YS19-MDRS-004]
T&D
8:00 AM-11:00 AM
Goalie and Defence Training
Rep Teams
Minor PeeWee "AE"
9:00 AM
vs. Halton Hills Thunder
Mold A [65]
Rep Teams
Major Midget "MD"
9:15 AM
vs. Caledon Hawks
Don Beer Arena (Pickering)#1
RosSel
Junior Midget RS
10:45 AM
@ Pickering Panthers
Pickering Recreation Complex (Delaney & O`Brien Rinks) [# 3]
T&D
11:00 AM-12:00 PM
First Shift
Rep Teams
Minor Atom "AA"
11:15 AM
@ Vaughan Panthers
Cornerstone CFCU Arena [3]
Rep Teams
Major Bantam "AA"
11:45 AM
vs. North York Knights
Iceland Arena, Mississauga [3]
Rep Teams
Major Atom "AE"
12:00 PM-1:30 PM
Practice
Rep Teams
Novice "AA"
1:00 PM
@ TNT Tornados
Rep Teams
Major Midget "MD"
2:15 PM
@ Woolwitch Wildcats
Rep Teams
Minor Bantam "AA"
2:30 PM
@ Cheektowaga Warriors
Hasek's Heroes
Rep Teams
Major PeeWee "AA"
2:30 PM
vs. Vaughan Rangers
Iceland Arena 4 [PW18]
Rep Teams
Minor Midget MD
2:30 PM-4:00 PM
Practice
Rep Teams
Minor PeeWee "AE"
3:30 PM
@ Erin Hillsburgh Devils
CAA Maple [114]
Rep Teams
Minor Atom "AE"
4:00 PM-5:30 PM
Practice
RosSel
Junior Midget RS
4:30 PM
vs. Whitby Wildcats
Rep Teams
Minor PeeWee "AA"
4:45 PM
@ Toronto Aeros
Campus Ice Arena (Oshawa) Pad 1 [3]
Rep Teams
Major Bantam "AA"
4:45 PM
vs. Brantfod 99er's
Rep Teams
Minor Bantam MD
5:00 PM-6:30 PM
Practice
RosSel
Minor Peewee "RS"
5:15 PM-6:15 PM
Practice
Rep Teams
Major PeeWee "AE"
5:30 PM-7:00 PM
Practice
Rep Teams
Major Bantam AE
6:00 PM
@ North Durham Warriors
Scugog (1) [B-AE31]
Rep Teams
Novice "A"
6:15 PM
vs. East Gwillimbury Eagles
Rep Teams
Major PeeWee "AA"
7:15 PM
@ Scarborough Young Bruins
Westwood 5 [PW24]
Rep Teams
Minor Atom "AA"
7:30 PM
@ Toronto Aeros
Buffalo RiverWorks [4]
Rep Teams
Minor Bantam "AA"
7:30 PM
@ Burlington Eagles Gold
Buffalo River Works
Dec 08Dec 09Dec 10Dec 11Dec 12Dec 13Dec 14
RosSel - Junior Midget RS - Pickering Major Midget Madness Tournament
Rep Teams - Major Midget "MD" - Major Midget Madness
Rep Teams - Minor Bantam "AA" - The AA Cup
Rep Teams - Major Bantam "AA" - Paul Coffey International Tournament (5488)
Rep Teams - Minor Atom "AA" - Buffalo AA Cup
Rep Teams - Minor PeeWee "AE" - Halton Memorial Tournament (8963)
Rep Teams - Major Atom "AA" - Newmarket Atom Tournament
Rep Teams - Major PeeWee "AA" - Paul Coffey Invitational (5484)
Rep Teams - Minor PeeWee "AA" - Oshawa Hockeyfest (8944)
Rep Teams - Major Atom "AE" - King Classic (9032)
RosSel
Junior Midget RS
9:00 AM
vs. TBD TBD
Don Beer Arena [Semi Finals]
Rep Teams
Major Midget "MD"
9:00 AM
vs. Semi-Finals
Rep Teams
Novice "AA"
11:00 AM-12:00 PM
Practice
Rep Teams
Novice "A"
12:00 PM
@ King Rebellion
Nobleton Rec [NVA-019a073]
Rep Teams
Major Bantam "AA"
12:30 PM
vs. TBD TBD
Westwood [SemiFinals]
Rep Teams
Major Bantam "AA"
12:45 PM
vs. TBD TBD
Westwood [SemiFinals]
RosSel
Junior Midget RS
1:00 PM
vs. TBD TBD
Rep Teams
Major Midget "MD"
1:15 PM
vs. Finals
Don Beer Arena (Pickering) #2
Rep Teams
Major Midget "AA"
2:00 PM
@ Aurora Tigers
Rep Teams
Minor Midget MD
3:00 PM-4:30 PM
Practice
Rep Teams
Minor Novice Select
4:30 PM
vs. Newmarket Redmen
Rep Teams
Major Bantam "AA"
5:15 PM
vs. TBD TBD
Westwood [Championship Game]
Rep Teams
Minor Atom "AE"
5:30 PM
vs. Newmarket Redmen
Rep Teams
Minor Midget "AA"
6:00 PM
@ Richmond Hill Stars
Elgin Barrow (East) [MM-AA19-049]
Rep Teams
Major Atom "AE"
7:00 PM-8:30 PM
Practice
Rep Teams
Minor Bantam MD
8:10 PM
@ Barrie Colts
East Bayfield (Green) [MB-MD19-030]
Rep Teams
Major Bantam AE
8:30 PM
vs. Whitby Wildcats
RosSel
Major Atom "RS"
5:00 PM-6:00 PM
Practice
Rep Teams
Novice "AA"
5:00 PM-6:00 PM
Don Godfrey training
Rep Teams
Novice "A"
5:15 PM-6:15 PM
Practice
RosSel
Major Peewee "RS"
6:00 PM-7:00 PM
Practice
Rep Teams
Minor Novice Select
6:00 PM
@ Markham Waxers
Mount Joy [MNVSEL134]
Rep Teams
Minor Atom "AA"
6:00 PM-7:00 PM
Don Godfrey training
Rep Teams
Major Bantam "AA"
7:00 PM-8:30 PM
Practice
Rep Teams
Major PeeWee "AE"
7:30 PM
@ Markham Waxers
Angus Glen (1 - West) [PW-AE19-062]
Rep Teams
Minor Midget "AA"
8:30 PM-9:30 PM
Practice
RosSel
Major Bantam "RS"
8:30 PM
@ Newmarket Redmen
Magna (Scotiabank) [YS19-BTRS-049]
Rep Teams
Major Midget "MD"
9:30 PM-11:00 PM
Practice
Rep Teams
Novice "A"
5:00 PM-6:00 PM
Practice
Rep Teams
Major PeeWee "AA"
5:00 PM-6:00 PM
Practice
Rep Teams
Minor Atom "AE"
5:15 PM-6:15 PM
Practice
Rep Teams
Minor PeeWee "AE"
6:00 PM-7:30 PM
Practice
Rep Teams
Novice "AA"
6:00 PM-7:30 PM
Practice
Rep Teams
Major Atom "AE"
6:15 PM-7:15 PM
Practice
Rep Teams
Major Atom "AA"
7:00 PM
@ Richmond Hill Stars
Elvis Stojko [A-AA-19-082]
Rep Teams
Minor Bantam MD
7:30 PM
vs. Barrie Colts
Rep Teams
Minor PeeWee "AA"
7:30 PM-9:00 PM
Practice
Rep Teams
Minor Midget "AA"
8:15 PM-9:45 PM
Practice
Rep Teams
Major Bantam AE
9:00 PM
vs. Pickering Panthers
Rep Teams
Major Midget "AA"
9:45 PM-11:15 PM
Practice
RosSel
Minor Bantam "RS"
5:00 PM-6:00 PM
Practice
Rep Teams
Major Atom "AE"
5:00 PM-6:00 PM
Total Hockey Skills Training
Rep Teams
Major Atom "AA"
5:15 PM-6:15 PM
Practice
Rep Teams
Major PeeWee "AA"
6:00 PM-7:00 PM
Total Hockey Skills Training
RosSel
Minor Peewee "RS"
6:00 PM
vs. Markham Waxers Minor
Stouffville Arena Pad A [YS19-PWRS-054]
Rep Teams
Minor PeeWee "AE"
6:15 PM-7:15 PM
Practice
Rep Teams
Minor PeeWee "AA"
7:00 PM-8:00 PM
Total Hockey Skills Training
Rep Teams
Minor Bantam MD
7:15 PM-8:15 PM
Practice
Rep Teams
Major PeeWee "AE"
7:30 PM-9:00 PM
Practice
Rep Teams
Minor Bantam "AA"
8:00 PM-9:00 PM
Total Hockey Skills Training
Rep Teams
Major Bantam AE
8:15 PM-9:15 PM
Practice
Rep Teams
Major Midget "MD"
9:00 PM
vs. Markham Waxers
Rep Teams
Minor Novice Select
5:00 PM-6:00 PM
Practice
Rep Teams
Novice "A"
6:00 PM
vs. Newmarket Redmen
Rep Teams
Minor PeeWee "AE"
6:15 PM
@ Newmarket Redmen
Magna (Pfaff) [MP-AE19-065]
Rep Teams
Minor Atom "AA"
6:30 PM
@ Newmarket Redmen
Magna (Scotiabank) [MA-AA-19-072]
Rep Teams
Major PeeWee "AE"
6:50 PM
@ Orillia Terriers
West Orillia (Green) [PW-AE19-093]
Rep Teams
Minor Bantam "AA"
7:00 PM-8:00 PM
Practice
Rep Teams
Minor Bantam MD
8:00 PM-9:00 PM
Practice
Rep Teams
Minor Midget MD
9:00 PM
vs. Pickering Panthers
Rep Teams
Major Atom "AE"
12:30 PM
@ AMHERSTBURG STARS
Rep Teams
Major Atom "AA"
5:00 PM-6:00 PM
Ilir training
Rep Teams
Minor Atom "AE"
5:00 PM-6:00 PM
Practice
RosSel
Minor Peewee "RS"
5:15 PM-6:15 PM
Practice
Rep Teams
Major Bantam AE
6:00 PM-7:30 PM
Practice
Rep Teams
Major PeeWee "AA"
6:00 PM-7:30 PM
Practice
RosSel
Major Atom "RS"
6:15 PM-7:15 PM
Practice
Rep Teams
Major Atom "AE"
6:30 PM
vs. King
RosSel
Major Peewee "RS"
7:15 PM-8:15 PM
Practice
Rep Teams
Minor Bantam "AA"
7:30 PM
vs. Newmarket Redmen
Rep Teams
Minor PeeWee "AE"
7:30 PM
vs. Barrie Colts
RosSel
Major Bantam "RS"
8:15 PM
vs. Georgina Blaze
Stouffville Arena Pad B [YS19-BTRS-053]
Rep Teams
Major Midget "AA"
9:00 PM
vs. Markham Waxers
Rep Teams
Minor Midget "AA"
9:00 PM
vs. TNT Tornados
RosSel
Minor Midget "RS"
9:00 PM
@ Ajax Knights
RosSel
Junior Midget RS
9:15 PM
vs. Whitby Wildcats
T&D
8:00 AM-11:00 AM
Goalie and Defence Training
Rep Teams
Minor Atom "AA"
11:00 AM-12:00 PM
Practice
Rep Teams
Major Atom "AA"
12:00 PM-1:00 PM
Practice
Rep Teams
Minor Novice Select
12:30 PM
@ Whitby Wildcats
Rep Teams
Major PeeWee "AE"
1:00 PM-2:00 PM
Practice
Rep Teams
Major Atom "AE"
1:45 PM
vs. Aurora Tigers
Rep Teams
Minor PeeWee "AA"
2:00 PM-3:00 PM
Practice
Rep Teams
Major Bantam "AA"
3:00 PM-4:00 PM
Practice
Rep Teams
Minor Atom "AE"
4:00 PM
vs. Markham Waxers
Rep Teams
Minor PeeWee "AE"
4:40 PM
@ Barrie Colts
Holly Rec (Rink 1) [MP-AE19-025]
Rep Teams
Minor Bantam "AA"
5:00 PM-6:30 PM
Practice
Rep Teams
Novice "A"
5:15 PM
vs. Markham Waxers
Rep Teams
Major PeeWee "AA"
5:30 PM
vs. Barrie Colts
Rep Teams
Novice "AA"
6:15 PM
vs. Newmarket Redmen
Dec 15Dec 16Dec 17Dec 18Dec 19Dec 20Dec 21
Rep Teams - Major Atom "AE" - King Classic (9032)
Rep Teams
Minor Bantam MD
11:00 AM-12:00 PM
Practice
Rep Teams
Minor Bantam "AA"
1:00 PM
@ Aurora Tigers
Rep Teams
Minor Atom "AE"
2:15 PM
@ Aurora Tigers
Rep Teams
Minor PeeWee "AA"
2:30 PM
vs. Barrie Colts
Rep Teams
Novice "AA"
2:30 PM
@ Barrie Colts
East Bayfield (Purple) [NVAA-019a013]
Rep Teams
Major Bantam AE
3:15 PM
@ Northumberland Nighthawks
CCC (Bowl) [B-AE43]
Rep Teams
Minor Atom "AA"
3:25 PM
@ Aurora Tigers
Rep Teams
Novice "A"
3:40 PM
@ Barrie Colts
Rep Teams
Major PeeWee "AA"
4:00 PM
@ Richmond Hill Stars
Rep Teams
Minor Novice Select
4:00 PM
@ Richmond Hill Stars
Bond Lake [MNVSEL100]
Rep Teams
Minor PeeWee "AE"
4:00 PM
vs. Markham Waxers
Rep Teams
Major PeeWee "AE"
5:30 PM
vs. Aurora Tigers
Rep Teams
Major Midget "MD"
6:45 PM
@ Pickering Panthers
Don Beer (1) [M-MD19-056]
Rep Teams
Major Atom "AA"
7:00 PM
vs. Barrie Colts
RosSel
Major Peewee "RS"
7:45 PM
@ Richmond Hill Stars
Tom Graham (Green) [YS19-PWRSa-008]
Rep Teams
Major Bantam "AA"
8:30 PM
vs. Aurora Tigers
Rep Teams
Minor Midget MD
9:00 PM
@ Markham Waxers white
Milliken Mills [MM-MD19-068]
Rep Teams
Minor Atom "AE"
5:00 PM-6:00 PM
Don Godfrey training
Rep Teams
Novice "AA"
5:00 PM-6:00 PM
Practice
Rep Teams
Minor Atom "AA"
5:15 PM-6:15 PM
Practice
Rep Teams
Novice "A"
6:00 PM-7:00 PM
Don Godfrey training
RosSel
Minor Peewee "RS"
6:00 PM-7:00 PM
Practice
Rep Teams
Major Bantam "AA"
7:00 PM-8:30 PM
Practice
Rep Teams
Minor Bantam MD
7:15 PM
@ Bradford Bulldogs
Rep Teams
Minor Bantam "AA"
7:30 PM
@ Barrie Colts
Holly Rec (Rink 1) [MB-AA19-021]
RosSel
Minor Bantam "RS"
8:00 PM
@ Whitby Wildcats
Rep Teams
Minor Midget "AA"
8:30 PM-9:30 PM
Practice
RosSel
Minor Midget "RS"
9:00 PM
@ Halton Hills
Rep Teams
Major Midget "MD"
9:30 PM-11:00 PM
Practice
Rep Teams
Major PeeWee "AA"
5:00 PM-6:00 PM
Practice
Rep Teams
Novice "A"
5:00 PM-6:00 PM
Practice
Rep Teams
Minor Atom "AE"
5:15 PM-6:15 PM
Practice
Rep Teams
Novice "AA"
6:00 PM-7:00 PM
Practice
Rep Teams
Minor PeeWee "AA"
6:00 PM-7:30 PM
Practice
Rep Teams
Major Atom "AA"
6:15 PM-7:15 PM
Practice
Rep Teams
Minor Midget MD
7:20 PM
@ Barrie Colts
Holly Rec (Rink 2) [MM-MD19-023]
Rep Teams
Major Atom "AE"
7:30 PM
vs. Newmarket Redmen
Rep Teams
Minor PeeWee "AE"
7:40 PM
@ Aurora Tigers
Rep Teams
Major Bantam AE
8:00 PM
@ Pickering Panthers
Don Beer (2) [B-AE49]
Rep Teams
Minor Midget "AA"
8:15 PM-9:45 PM
Practice
Rep Teams
Major Midget "AA"
9:45 PM-11:15 PM
Practice
Rep Teams
Minor Novice Select
5:00 PM-6:00 PM
Practice
Rep Teams
Minor PeeWee "AE"
5:00 PM-6:00 PM
Total Hockey Skills Training
Rep Teams
Major Atom "AE"
5:15 PM-6:45 PM
Practice
Rep Teams
Major PeeWee "AE"
6:00 PM-7:00 PM
Total Hockey Skills Training
RosSel
Minor Midget "RS"
6:00 PM-7:30 PM
Practice
Rep Teams
Minor PeeWee "AA"
6:45 PM-8:15 PM
Practice
Rep Teams
Minor Bantam MD
7:00 PM-8:00 PM
Total Hockey Skills Training
Rep Teams
Major PeeWee "AA"
7:30 PM
vs. Markham Waxers
Rep Teams
Minor Bantam "AA"
8:00 PM-9:00 PM
Practice
Rep Teams
Major Bantam AE
8:15 PM-9:15 PM
Practice
Rep Teams
Major Midget "MD"
9:00 PM
vs. Pickering Panthers
Rep Teams
Minor Novice Select
5:00 PM-6:00 PM
Practice
RosSel
Major Atom "RS"
5:00 PM-6:00 PM
Practice
RosSel
Major Peewee "RS"
6:00 PM-7:00 PM
Practice
Rep Teams
Novice "AA"
6:00 PM
vs. Markham Waxers
Rep Teams
Minor PeeWee "AA"
6:30 PM
@ Newmarket Redmen
Magna (Scotiabank) [MP-AA19-047]
Rep Teams
Major Atom "AA"
7:00 PM
@ Markham Waxers
Centennial [A-AA-19-064]
Rep Teams
Major PeeWee "AE"
7:00 PM
vs. Markham Waxers
Rep Teams
Minor Bantam MD
7:00 PM-8:00 PM
Practice
Rep Teams
Minor Bantam "AA"
8:00 PM-9:00 PM
Practice
Rep Teams
Major Midget "AA"
8:00 PM
@ Newmarket Redmen
Ray Twinney (1) [M-AA19-047]
Rep Teams
Major Bantam "AA"
8:30 PM
vs. Richmond Hill Stars
Rep Teams
Major Midget "MD"
9:00 PM
vs. Barrie Colts
Rep Teams
Major Atom "AA"
5:00 PM-6:00 PM
Ilir training
Rep Teams
Minor Atom "AE"
5:00 PM-6:00 PM
Practice
RosSel
Major Atom "RS"
5:15 PM-6:15 PM
Practice
Rep Teams
Major Bantam AE
6:00 PM-7:30 PM
Practice
Rep Teams
Major PeeWee "AE"
6:00 PM-7:30 PM
Practice
RosSel
Major Bantam "RS"
6:15 PM
vs. Richmond Hill
RosSel
Major Peewee "RS"
7:15 PM
vs. Aurora Tigers
Stouffville Arena Pad B [YS19-PWRS-047]
Rep Teams
Minor PeeWee "AE"
7:30 PM
vs. Georgina Blaze
Rep Teams
Minor Bantam "AA"
7:30 PM
vs. Aurora Tigers
RosSel
Minor Midget "RS"
8:15 PM-9:15 PM
Practice
Rep Teams
Minor Midget "AA"
9:00 PM
vs. TNT Tornados
Rep Teams
Major Midget "AA"
9:00 PM
vs. TNT Tornados
RosSel
Junior Midget RS
9:15 PM
vs. Ajax Knights
T&D
8:00 AM-11:00 AM
Goalie and Defence Training
Rep Teams
Minor Atom "AA"
11:00 AM-12:00 PM
Practice
Rep Teams
Major Atom "AE"
12:00 PM-1:30 PM
Practice
Rep Teams
Minor PeeWee "AE"
1:30 PM-3:00 PM
Practice
Rep Teams
Novice "AA"
2:30 PM
@ Richmond Hill Stars
Elvis Stojko [NVAA-019a033]
Rep Teams
Minor PeeWee "AA"
3:00 PM
@ TNT Tornados
Rep Teams
Minor Midget MD
3:00 PM-4:00 PM
Practice
Rep Teams
Major PeeWee "AE"
3:45 PM
@ Richmond Hill Stars
Tom Graham (Green) [PW-AE19-112]
Rep Teams
Minor Atom "AE"
4:00 PM
vs. Aurora Tigers
Rep Teams
Minor Bantam "AA"
4:30 PM
@ TNT Tornados
Rep Teams
Minor Bantam MD
5:00 PM-6:30 PM
Practice
Rep Teams
Minor Novice Select
5:15 PM
vs. Aurora Tigers
RosSel
Major Atom "RS"
5:20 PM
@ Aurora Tigers
Rep Teams
Major PeeWee "AA"
5:30 PM
vs. Newmarket Redmen
Rep Teams
Novice "A"
6:15 PM
vs. Bradford Bulldogs
Rep Teams
Minor Midget "AA"
8:20 PM
@ Barrie Colts
Holly Rec (Rink 2) [MM-AA19-018]
You can use MyCal to combine schedules from multiple teams.
Or, Subscribe to multiple calendars at once.
Looking for a way to combine schedules from multiple teams? Visit www.mycal.ca
Printed from wsmha.com on Saturday, December 7, 2019 at 11:43 AM